Hiawatha ...skauting pro život

Junák – český skaut, středisko Hiawatha Praha

[  úvod  |   akce  |   kronika  |   pro rodiče  |   oddíly   ]
sdělení rodičům
jak se přihlásit
vybavení a kroj
střediskové mikiny
vybavení – 156. oddíl
 
 
 
 
 
Postavme školu v Africe
Postavme školu v Africe

Sbírka proběhne v roce
2013 už podesáté a staví se 14. škola! Děkujeme.

  vybavení a kroj  

Aby se každý mohl co nejvíce zapojovat do programu oddílu, je potřeba, aby měl příslušné vybavení (bez některých jeho součástí není možné jet na výpravu apod.)

Seznamy nutného a doporučeného vybavení pro jednotlivé oddíly najdete na stránkách v menu nalevo, zde pak najdete věci společné pro všechny a doporučené prodejny.

Děti i dospělí ze střediska Hiawatha nosí střediskové mikiny, které je možné si objednat.

  kroj  

Právo nosit kroj má každý člen Junáka (tj. člověk, jehož přihláška byla oddílem přijata a zaplatil členské příspěvky). Kroj je pro účast na některých (zvláště reprezentativních) akcích nutný. Většinu jeho součástí si člen kupuje sám, odznaky za splněné zkoušky apod. pak dostává od oddílu – to se týká také šátku. Očekává se, že po nováčkovské zkoušce (po jejímž složení nováček dostává šátek) již bude mít kroj.

Kupované součásti: skautská košile, mezinárodní odznak WOSM (kluci) nebo WAGGGS (holky), píšťalka plus šňůrka (vlčata a světlušky žlutou, skauti zelenou), domovenka PRAHA, číslo oddílu.

Kam co našít: popis umístění najdete ve Směrnici pro krojové označení [PDF, 172 kB]

Všechny tyto věci (až na číslo oddílu, které je k dostání v klubovně) se dají zakoupit ve skautské prodejně JUN (web), kde kromě krojových součástí lze koupit i různé skautské knihy, příručky apod. Pro nákup turistického a tábornického vybavení (tj. spacák, batoh, pohorky, stany, nože a podobně) však doporučujeme síť prodejen HUDY sport (web) a dalších podobných – mívají výrazně použitelnější a kvalitnější zboží.
Informace o outdoorovém vybavení naleznete například na serveru Svět Outdooru.

Samozřejmě je možné nákup vybavení konzultovat s vedoucími.

[  úvod  |  akce  |  kronika  |  pro rodiče  |  oddíly  ]
Aktualizováno průběžně vedením.
© Laddobar studio 2003–2015