Hiawatha ...skauting pro život

Junák – český skaut, středisko Hiawatha Praha

[  úvod  |   akce  |   kronika  |   pro rodiče  |   oddíly   ]
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Kolíček
historie
 
 
 
 
 
Postavme školu v Africe
Postavme školu v Africe

Sbírka proběhne v roce
2013 už podesáté a staví se 14. škola! Děkujeme.

  kronika 2006  

  26.–29. 10. 2006   |   Kobří spojené Německo   |   Piko, Zebra, Tonda

Čtvrtek 26. 10. 2006 | Piko

Sešli jsme v klubovně v 18.00 abychom se blíže dohodli, co chceme vidět a abychom shlédli tématický film Mnichov. Byla to taky chvíle kdy mnozí z nás poprvé viděli roverky, které s námi měli jet. Po filmu se ostatní pravděpodobně dohadovali kam chtějí, ale já s Tondou jsme zamířili k nám domů, protože Tonda chtěl nahrát na svou MP3 Noc v Roxbery a já jsem chtěl koupit rozdvojku na sluchátka. To první se nám povedlo, to druhý zas tak moc ne. No nicméně poté jsme vyrazili směrem Laser game na Národní třídě. Zahráli jsme si jednu hru (sice vyhráli červení, ale my jsme je nechali…) a vyrazili na Florenc, kde už na nás čekal autobus. Pohodlně jsme si každý zabrali svoji dvojsedačku a razili si to směr Německo.

Pátek 27. 10. 2006 | Zebra

Tento den začal poměrně brzy, už o půlnoci, kdy jsme jeli autobusem. Myslím, že valná většina spala (včetně mě) a že se nic pozoruhodného nestalo. Autobus nás „vyhodil“ už v pět ráno v Mnichově. Ještě ospalí jsme se odpotáceli koupit si jízdenky, načež jsme se u automatu zdrželi tak 15 min., než jsme se konečně rozhodli (teda spíše si konečně našli ve slovnících), které máme koupit. Poté jsme úspěšně nastoupili do metra a jeli někam směr centrum. Později jsme se dostali ke klubovně místních skautů. Jelikož bylo něco kolem sedmé ráno, tak jsme museli chvilku čekat, než dorazí pan spolu s klíči. Po nastěhování do klubovny jsme se rozhodovali, kam půjdeme. Po chvilkovém rozjímání jsme se uvolili a šli do centra. Malinko jsme bloudili v metru, ale nakonec jsme se vymotali ze změti tras a dostali se před vytouženou radnici. Potom jsme navštívili spoustu památek atd. Mezi nimi třeba Olympijské městečko. Večer šly holky ještě do města a my Kobry jsme se flákali, jako správné „Gangy“ po ulicích a neměli, co dělat. Když nás unavilo chodit, vrátili jsme se a zjistili jsme, že nemáme klíče a nemůžeme se dostat do klubovny nazpět. V tu chvíli bleskla všem myšlenka vylézt do vysokého otevřeného okna. Ano opravdu jsme to dokázali a šťastně se vrátili do spacáků. Chvíli nato přišli holky z města a šly také spát.

Sobota 27. 10. 2006 | Kaski

Ani tento den jak bylo zvykem sme si vubec neprispali. Museli sme vstavat po narocne nocni akci velmi brzo uz kolem 8 hodiny ranni, aby sme stihli hezky uklidit dům a jet es-bahnem na vlak do Norimberka. Uklidili sme, dali si snidani, piko s bajtem poskladali puzzle a mohli sme vyrazit. Měli sme to jen tak tak. Es-bahn dlouho nejel a cas utikal. Nakonec sme na nadrazi dorazili jak se říká za pet minut devět. V 9:05 uz sme sedeli na zemi ve vlacku do Norimberka. Cesta ubihala pomalu. Někdo spal, někdo se ucil biologii  nebo jen tak koukal z v okna. Byl pomerne klid az do te doby nez na kazde zastavce k nam do vagonu nastoupila skupinka norimberskych ultras jedouci na fotbalovy zapas s borusii dortmund. Zacali zpivat sve choraly o Kodani, pivu a jinych vecech kterym sme radsi nerozumeli. Měli obrovske plechovky piva(1L) a hromadu mensich takze po zbytek cesty nuda urcite nebyla. Po prijezdu nas cekalo mile prekvapeni ve forme privitani od mistnich skautu kteří se nas ihned ujali, vzali nam batohy, rozdali svaciny a slo se do města. Navstivili sme dokumentacni centrum Hitlerovy nacisticke rise, kde sme stravili spoustu casu. Bylo to nejzajimavejsi muzeum ve kterem sem kdy byl: ). Pote sme dostali opet nake zasoby od norimberskych skautu a vyrazili sme do centra. Rozdelili sme se na dve operacni skupiny, kazda dostala dva pruvodce a mohlo se jit do tajuplnych a zapomenutych koutu Norimberka. Nase oci uchvatil hned první obchod zvany Underground s velmi specifickou orientaci na druh zbozi. Nakoupili sme par placek a vyrazili do dalsich casti města. Navstivili sme ještě mnoho original england storu, obchudku za 1 euro,naky kavarny….a plne vycerpani vyrazili u-bahnem do jejich skautskeho baracku. Měli to tam velmi luxusne upravene…bar,hromada pohovek,fotbalek,sipky,4 patra,basy piti,pecene klobasky,skautky….a mnoho dalsich super věci. Po narocnem veceru a hodne klobaskach si uz nic vice bohuzel nepamatuji :P.

Neděle 28. 10. 2006 | Tonda

Ráno nás probudilo řinčení hrníčků, talířů a příborů, jenž němečtí skauti připravovali na snídani. Tak jako se o nás naši hostitelé postarali předešlý den tak i dnes se vyznamenali na 1. Byla to bohatá snídaně, kde si každý přisel na své. Poté co jsme dosnídali, jsme si udělali menší sváči do města, poklidili nepořádek a vydali se na prohlídku dalších památek města. Hned po pár metrech jsme se zastavili u malého kostelíku, který před rokem dostavěli. I přesto že byla postavena v novém, železo-betonovém stylu, působil velice příjemně. Dále naše kroky směřovali do metra odkud, jsme jeli dále do historické části Německa, kde na nás čekal císařský norimberský hrad s velice bohatou historii. Můžeme zde obdivovat rytířské skály, kapli, nebo kašnu na náměstí, a dům slavného malíře Albrechta Dürera. Jak už jsem se výše zmínil naší další zastávka byla u norimberského hradu. Nějak moc se nelišil od českých hradů. Co nás asi nejvíce zaujalo byla ohromná studna, kterou jsme důkladně prozkoumali, rád bych vám k této studně řekl víc, hloubku, kdy byla vyhloubena, jak dlouho se stavěla, ale už si tyto čísla nepomatuji. Dále tu pak bylo krásné muzeum, zbraní, zbroje apod. A to bylo co se týče naší prohlídky Norimberku vše, naší němečtí kamarádi nás doprovodili na autobusové nádraží, kde jsme si koupili nějaké ty suvenýry, něco pro rodiče atd. , ještě jsme dostali svačinu na cestu a hurá do Prahy.

[ akce Kobří spojené Německo | publikováno 10. 11. 2006 ]

[  úvod  |  akce  |  kronika  |  pro rodiče  |  oddíly  ]
Aktualizováno průběžně vedením.
© Laddobar studio 2003–2015