Hiawatha ...skauting pro život

Junák – český skaut, středisko Hiawatha Praha

[  úvod  |   akce  |   kronika  |   pro rodiče  |   oddíly   ]
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Kolíček
historie
 
 
 
 
 
Postavme školu v Africe
Postavme školu v Africe

Sbírka proběhne v roce
2013 už podesáté a staví se 14. škola! Děkujeme.

  kronika 2005  

  14.–16. 10. 2005   |   Moštování   |   Lojza

Pátek

Sraz byl v pátek na Hlaváku v 16.45. Sešli jsme se tam: Kája, Zub, Bilbo, Frog, Kulan, Bajt, Tóňa, LLSM, Piko, Kaski, Zebra, Tomáš, Klára, Zuzka, Mája, Hermína, Vojta, Adam, malej Tonda, Peťa, Kačabajka, já. Pak jsme šli na vlak a potom nás malý pustila paní průvodčí do zamčeného kupé. Za chvíli za námi přišel Los a ptal se, kdo z nás má buřty a na chvilku jsme si zahráli hru. Potom jsme přestoupili v Zábřehu a v Šumperku.

Když jsme vyšli z vlaku, šli jsme k seníku, ale Mazánkovi nám nabídli, že můžem přespat u nich nahoře. Vybalili jsme si a najednou nás zavolali, že venku někdo je a byl to pán Moštu, něco nám vyprávěl o moštu a když odcházel, tak z něj vypadla rukověť. Přečetli jsme si ji a šli jsme nahoru, zahráli jsme si hru a šli jsme spát.

Sobota

Budíček byl v devět, ale Mlč, Tóňa a Kaski jeli o hodinu dřív nakoupit. Vstali jsme a nasnídali jsme se, vyčistili jsme si zuby a šli jsme k Houseti. Kaski a Tóňa jezdili na kole Rejchartic pro jabka a ostatní šli k Mazánkům na zahradu pro jablka a Mlč vylezl na strom, no a zatřásl a jablíčka spadla.

Za chvilku Ríša spadl ze žebříku, ale naštěstí pod ním nikdo nebyl, pak jsme šli kolem kukuřice a Peťa vymyslel program TV Kukuřice, no a šli jsme k Losinám.

Potom jsme šli kolem alejí a vzali jsme pár jablek a když jsme přišli k Houseti, LLSM a Zebra udělali oběd, postupně jsme se najedli. Potom jsme rozdělili se na dvě skupiny a udělali jsme trať. Museli jsme jít po laně, potom jsme oběhli kůl, no a umyli je, pak jsme běželi a když jsi doběhl, tak hned běžel další. Malí skauti vykrajovali jablka a malí si hráli, no a za chvilku se vyndal moštovací stroj a moštovalo se až do večera a potom jsme hráli dlouho schovku. Potom jsme šli k Mazánkům, navečeřeli jsme se a šli spát.

Neděle

Ráno jsme se probudili kolem osmé hodiny. Nasnídali jsme se a sbalili. Potom jsme šli k Houseti a tam si malí hráli.Potom jsme se zeptali Medvěda, kde se uctívá mošt a on nám řekl, že na Bukovém vrchu. Šli jsme a cestou jsme i zahráli „deset“. Šli jsme asi dvě a půl kilometru, až jsme tam vystoupili i s flaškou moštu, kterou jsme měli s sebou. Byl tam zápisník a každý se tam podepsal. Každý se napil moštu a za chvilku tam přišel Pán moštu, tak jsme mu taky dali napít. Za chvilku se s námi rozloučil a potom jsme šli zpátky.

Rozdali jsme si a připravili jsme se na odchod. Pak jsme jeli vláčkem a dvakrát jsme přestoupili a jeli jsme asi tři hodiny. No a v Praze nás čekali rodiče.

[ akce Moštování | publikováno 25. 4. 2006 ]

[  úvod  |  akce  |  kronika  |  pro rodiče  |  oddíly  ]
Aktualizováno průběžně vedením.
© Laddobar studio 2003–2015