Hiawatha ...skauting pro život

Junák – český skaut, středisko Hiawatha Praha

[  úvod  |   akce  |   kronika  |   pro rodiče  |   oddíly   ]
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Kolíček
historie
 
 
 
 
 
Postavme školu v Africe
Postavme školu v Africe

Sbírka proběhne v roce
2013 už podesáté a staví se 14. škola! Děkujeme.

  kronika 2005  

  13.–15. 5. 2005   |   Brigáda v Jeseníkách   |   Piko, Bilbo, Zub

pátek 13. 5. 2005 | Zub

Sraz byl v 16:40 na Hlaváku, já jsem přišel docela včas a na nádraží už čekal Piko s Tondou, který se mi hned snažil střelit tři sedmidenní lístky na MHD za velmi výhodnou cenu. Pak přišel ještě Kaski, ale taky si lístky nekoupil, to už bylo dost pozdě a Kája se stále neobjevoval, tak jsem mu volal, kde je, a akorát během hovoru jsem ho zahlédl. Pak ještě dorazili Anička a pak Láďa a to už bylo všechno, ale koupili jsme lístek pro osm lidí, protože Piko vydá za dva. Pak jsme vyběhli na vlak a usadili jsme se na poslední plošině posledního vagónu. Tam jsme si četli Reflex a tak podobně až do Zábřeha. Pak jsme postupně dojeli až do Losin, kde na nás už čekal Kuba s Pežotem, tam jsme se nakonec nenarvali všichni, tak jsme museli jet na dvakrát. V Avaru jsme se navečeřeli a pak už jsme se jen koukali na Strach.com a hráli kulečník až do večera.

sobota 14. 5. 2005 | Piko

Ráno jsme vstali až moc brzo, asi v půl osmé. Potom, co jsme se vybatolili ze spacáků a nasnídali se buďto z vlastních zásob nebo chleba s bůčkem (Kája), vyrazili jsme pracovat. Naskládali jsme se na valník, který byl připojen k novému traktoru značky John Deere, a jeli. Následně jsme dojeli na místo, a začali strkat větve do štěpkovače, který byl připojen k druhému traktoru. Potom, co jsme naplnili asi 3 hodně velké tašky štěpkami, vytáhl pan Šťastný motorovou pilu a ty stromy, co byly moc na kraji, měly dost smůlu. Asi po 5 hodinách štěpkování a skládání dřeva jsme vyrazili konečně do penzionu na oběd. K obědu byla nějaká polívka, která byla docela dobrá, a guláš. Po najezení, odpočinutí, zahrání kulečníku jsme opět vyrazili. Následovalo opětovné skládání dřeva. Po asi 2 hodinách Tonda zničil Kaskiho novou opinelku ze Svojsíkáče. Chvíli potom nás opustil Tonda s Kaskim, protože je to nebavilo (podle Káji). Cestou ještě stačili zahrabat opinelku a vrátit se pro mikinu. Pak jsme ještě dali zase do provozu štěpkovač a až do večera jsme štěpkovali a skládali dřevo na valník. Asi v půl osmé jsme skončili a vyrazili do penzionu na večeři a na hokej. Při večeři vedení pilo *PIVO* a já Kofolu, kterou mi koupil pan Šťastný. Po hokeji jsem ještě stihl pár partiček kulečníku se Zubem a pak už jsme šli spát, abychom měli dost sil na další den.

neděle 15. 5. 2005 | Bilbo

Ráno začalo příjemně pozdě, protože venku nebylo zrovna krásně. Někdy kolem deváté odešel Kája s počítačem, který s sebou přivezl v gemmě sousedovi. My jsme spali asi až do desíti, kdy jsme sešli dolů na snídani a pak pomalu vyrazili. Nejdřív jsme vyložili valník ze včerejška u stodoly a pak jsme přibrali „lopatu“ (na John Deera byla důmyslným manévrem nasazena bagroidní lžíce) a jeli na louky kolem tábora, kde jsme chodili s traktorem, sbírali kameny, vyrýpávali je ze země a házeli do lopaty. Kolem byly strašný krávy, který si nás nevraživě měřily svými pohledy, ale s respektem k traktoru se rozestupovaly. Prošli jsme nakonec i tábořištěm a zanadávali si, kdo tam nechal ty klacky a kameny, potom Kuba vyklopil kameny do brodu a jeli jsme na oběd. Byl tam ještě guláš a taky zapečené těstoviny. Jelikož jsme chtěli jet až navečer, vyjeli jsme na vlečce našeho oblíbeného traktoru ještě jednou, tentokrát jsme do lopaty dávali kusy igelitů, které se válely na loukách nad sedlem. Byly tam všude možně; krávy je asi sežraly, když nedočkavě ukusovaly z balíků. Po nějaké době jsme s přetékající lopatou dojeli k Avaru, dobalili jsme si a chystali se odjet. K Tóňově štěstí jsme ještě stihli vzít jeho CDčko a pončo, vyfotili si John Deera na památku a nechali se odtransportovat auty do Šumperka. No a teď jedeme ve vlaku do Prahy, našli jsme kupé s dostatečným počtem volných míst, tak tu tak píšeme a čteme si. Píšeme samozřejmě proto, aby měl náš pan šéfredaktor radost, že má pro změnu nějakou reportáž včas.

[ akce Brigáda v Jeseníkách | publikováno 27. 11. 2005 ]

[  úvod  |  akce  |  kronika  |  pro rodiče  |  oddíly  ]
Aktualizováno průběžně vedením.
© Laddobar studio 2003–2015