Hiawatha ...skauting pro život

Junák – český skaut, středisko Hiawatha Praha

[  úvod  |   akce  |   kronika  |   pro rodiče  |   oddíly   ]
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Kolíček
historie
 
 
 
 
 
Postavme školu v Africe
Postavme školu v Africe

Sbírka proběhne v roce
2013 už podesáté a staví se 14. škola! Děkujeme.

  kronika 2005  

  30. 4.–2. 5. 2005   |   Azeroth 05   |   Kaski

Sraz na bitvu byl kolem páté na autobusovém nádraží v Holešovicích. Sešli jsme se v menším počtu než bylo plánováno, v šesti. Připraveni válčit za stranu dobra byli Kulan, Tonda, Víla, Matěj, Bajt a já (Kaski). Jelo se pěkně v sedě asi tak dvě hodiny směrem k České lípě. Do Sosnové jsme dorazili ještě za světla a potom už jsme šli jako minulý rok po útržcích toaletního papíru až do stanového městečka. Jakmile jsme byli na místě, postavili jsme stany a na ohništi si udělali „skvělou!“ večeři, složenou z rýže, jablek, skořice a sojového mlíka. Pak se ještě chvíli kecalo u ohně a šlo se spát.

Ráno jsme vstali celí natěšení na bitevní den. Nasnídali jsme se a šli na zahajovací nástup. Tam nás organizátoři seznámili s pravidly bitvy a s cépéčky. Kolem desáté jsme už netrpělivě ve městech čekali na sirénu, která ohlašovala začátek hry. Vedení naší armády zvolilo poněkud neakční přístup na začátek bitvy, proto jsme ze začátku prohrávali. Ale po několika prohraných bitvách se začala karta obracet. Dobyli jsme pár nepřátelských měst a měli jsme převahu i v poli.

Pak ale nemrtvá armáda vyvolala Archimonda a veškeré naše naděje byly ztraceny. Zbytek sobotního dne jsme se už jenom bránili obrovskému nátlaku strany zla. Kolem čtvrté zazněla opět siréna a všichni jsme se odebrali ke stanům. Večer byla aréna a pálení čarodějnic. Já, Kulan, Matěj a Bajt jsme se šli kouknout do Sosnové, jak tam místní slaví čarodějnice. Vrátili jsme se kolem osmé, dali si večeři, spálili Kulanovu čarodějnici a padli do stanů vyčerpáním. Nedělní ráno byl nástup dřív než minule, protože se musela ještě stihnout scénka o pádu našeho lidského města. Kel-Thuzad a plamenná legie ho zničila bez boje nějakými kouzly. Tak jsme se museli odebrat k elfímu městu, abychom mohli bránit Strom Života před nemrtvými. Bohužel to se nám nepovedlo a proto jsme celou bitvu prohráli. Smutně jsme si sbalili naše věci a odebrali se směrem na autobus. Tam jsme si házeli s frissbee a čekali na autobus. Ten ovšem přijel úplně narvaný, ale my jsme se ještě vešli na schůdky vepředu, kde jsme strávili zbytek cesty. Tonda po cestě ještě zkoušel zdravit motorkáře, ale většina si ho ani nevšimla :-). Do Holešovic jsme dorazili asi tak v sedm hodin večer tam jsme se rozloučili a rozešli do svých domovů.

[ akce Bitva Azeroth | publikováno 27. 11. 2005 ]

[  úvod  |  akce  |  kronika  |  pro rodiče  |  oddíly  ]
Aktualizováno průběžně vedením.
© Laddobar studio 2003–2015