Hiawatha ...skauting pro život

Junák – český skaut, středisko Hiawatha Praha

[  úvod  |   akce  |   kronika  |   pro rodiče  |   oddíly   ]
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Kolíček
historie
 
 
 
 
 
Postavme školu v Africe
Postavme školu v Africe

Sbírka proběhne v roce
2013 už podesáté a staví se 14. škola! Děkujeme.

  kronika 2005  

  1. 10. 2005   |   Maják Beznaděje   |   Kulan

Někdy před letními prázdninami se k nám dostaly informace, že v sobotu 1.října se budou konat volby na starostu města. Proto jsme nelenili a snažili se, abychom to byli právě my – italská mafie, kdo získá nejvíce užitku z nových voleb. Nejprve jsme se sešli u Kulana doma (Kulan, Tonda, Piko, Řehtačka), kde jsme se patřičně vystrojili a vyzbrojili a vydali jsme se na Václavské náměstí, kde jsme se setkali s ostatními členy z mafie, ale také jsme okoukli síly policie a klanu Wariorů.

Museli jsme tedy přesvědčit členy městské rady, že by (pro ně) bylo nejlepší, aby ve volbách volili právě mafiánského bosse (Kulana) a ne nějakého jiného. Přesvědčování nebylo jednoduché, protože se nám do všeho motala policie a občas i klan Wariorů, protože policejní šéf i vládce klanu měli podobný nápad a nejraději by viděli jako starostů sami sebe.

Přesvědčovat jsme tedy museli jednotlivé radní. Jeden městský radní nám například řekl, že je mu jeho žena pravděpodobně nevěrná a že chce, abychom mu ji unesli. To nebylo snadné, protože se u ní neustále motal její milenec a nevypadal, že by nám jí chtěl dobrovolně přenechat. Proto jsme se tehdy domluvili na bleskové akci, ve které se nám sice podařilo nevěrnou manželku násilím unést, ale naše síly byly částečně rozprášeny a navíc si na nás pár únosců počkalo před naším úkrytem – knihovnou. Neslavně tedy dopadl náš první pokus o únos. Všudypřítomné davy turistů také neshledávali naší akci s úplným pochopením, když se skupina podivně oblečených občanů, pobíhajících staroměstskými uličkami, vrhla na utíkající slečnu a vlekla ji někam pryč..

Nicméně my jsme se nenechali odradit a únos se nám povedl podruhé, i přes silnou eskortu policistů, doprovázejících ji na kurz šití. Dovedli jsme manželku za manželem a poté jsme ji schovali do jisté restaurace, kde bohužel zemřela na předávkování heroinem. Její milenec, který byl také v městské radě, z toho velkou radost neměl, neměli jsme mu již čím vyhrožovat a on nám svůj hlas při večerním hlasování kupodivu nedal.

Dále jsme ještě překupovali drogy, potáceli se opilí ulicemi, koupili fotku městského radního, na které se mění ve vlkodlaka, čímž bychom ho bývali mohli vydírat, snažili jsme se sehnat rituální předměty a samozřejmě jsme neustále vedli těžké a nelítostné boje s policií a Wariory do pozdních večerních hodin. Mnoho nepřátel jsme ten den pobili ale těžké byli ztráty také v našich řadách.

Závěrečné hlasování však nedopadlo úplně v náš prospěch, ale stačil by jeden hlas jinak a městu jsme mohli vládnout my… každopádně za rok možná budou volby zase…

[ akce Hra po Praze 'Maják Beznaděje' | publikováno 3. 10. 2005 ]

[  úvod  |  akce  |  kronika  |  pro rodiče  |  oddíly  ]
Aktualizováno průběžně vedením.
© Laddobar studio 2003–2015