Hiawatha ...skauting pro život

Junák – český skaut, středisko Hiawatha Praha

[  úvod  |   akce  |   kronika  |   pro rodiče  |   oddíly   ]
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Kolíček
historie
 
 
 
 
 
Postavme školu v Africe
Postavme školu v Africe

Sbírka proběhne v roce
2013 už podesáté a staví se 14. škola! Děkujeme.

  kronika 2005  

  28. 4.–1. 5. 2005   |   OBROK 2005   |   Řehtačka

Cestou na sraz, který byl ve čtvrtek 28.4. v 10:40, jsem potkala Tarzana, který mě doprovodil na Hlavní nádraží. Po chvíli přišel Lord Los Sob Mlč (LLSM), poté Faithy a s celkem zanedbatelným zpožděním se dostavil Láďa, Tarzan se raději rozloučil, a odskákal po jedné noze do práce, my zamířili na vlak. Ten nás odvezl do jedné tajné stanice a tam jsme přestoupili na vlak do druhé stanice, ještě tajnější. Na místo určení jsme dorazili s časovým předstihem několika hodin. Ubytovali jsme se na poměrně prázdné louce a kluci utekli na OBSCURu – focení celého dění na OBROKu. Večer nás čekalo zahájení: spousta skautů (800 ks) se svíčkami se nahrnuli do chumlu, aby poslouchali příběh, který stejně nebyl slyšet a podle něhož jsme měli hrát další hry. Poté jsme se s Faithy rozhodly, že půjdeme do čajovny (čistý a útulný hangár, bez vytápění). Potkaly jsme spoustu zajímavých lidí, kupodivu skautů! A po rozhovorech s nimi jsme šli spát.

Ráno, po té nejchladnější noci, postupně vylézali skauti se zajímavými informacemi např: tady venku je menší zima než v mém spacáku… atd. člověk měl alespoň pocit, že nemrzl sám. Dopoledne nás čekaly sportovní aktivity, které si každý oddíl připravoval sám např: dřevárny – Hiawatha, šachy, lakros a spousta dalších her, jejichž jména si nepamatuji. A taky debaty na zajímavá témata. Zde měl možnost každý člověk dozvědět se zajímavé názory a skutečnosti. Večer jsme se s Faithy rozhodly, že zajdeme do čajovny. Cestou jsme potkaly Láďu a tak jsme šli všichni tři. Někteří (já a Faithy, možná i Láďa), ale byli tolik unavení, že se po chvíli šlo spát.

Další den, mě a Faithy, (kluci se flákali na focení) čekaly další debaty a veřejně prospěšné práce např: úklid lesa, vesnice atd. Odpoledne jsme byli rozděleni do čtyř skupin – modří, žlutí, červení a bílí. Úkolem bylo uhájit své území a zabrat území jiných skupin. Vznikly zvláštní situace: smlouvy, porušená příměří, bitvy, fotící, statečný, neohrožený a ke všemu odhodlaný Láďa uprostřed rozhádaných modrých a žlutých… atd. Vyhráli žlutí, měli prostě víc štěstí. Do večera pak probíhaly zbylé debaty jako např: 6. smysl, reklama, skautská cesta do vězení atd. Večer proběhlo oficiální ukončení OBROKu a čekal nás koncert.. Zaujala mě 1. skupina, neboť jsem jinou neslyšela. Byla jsem s LLSM, Ploníkem (nějakým MlčLosovým kamarádem), Láďou a potom i Faithy v krčmě, dalším vymrzlém hangáru. Po chvíli jsme se rozešli každý za svým štěstím. Co dělali ostatní nevím, ale mým štěstím byl zmrzlý spacák. Poslední den byl nástup v krojích, když se sejde 800 skautů, tak je to pořádný nástup. Všichni jsme se s ostatními rozloučili, zakřičeli jsme si a pak jsme se rozešli k balení našich věcí. Odpoledne jsme opouštěli místo konání OBROKu, skoro jako poslední, a jeli vlakem s přestupem do Prahy. Výpravu jsme zakončili v jedné pizzerii úžasnou pizzou a pak už jsme se rozešli domů. Happy end! 

[ akce OBROK 2005 | publikováno 28. 9. 2005 ]

[  úvod  |  akce  |  kronika  |  pro rodiče  |  oddíly  ]
Aktualizováno průběžně vedením.
© Laddobar studio 2003–2015