Hiawatha ...skauting pro život

Junák – český skaut, středisko Hiawatha Praha

[  úvod  |   akce  |   kronika  |   pro rodiče  |   oddíly   ]
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Kolíček
historie
 
 
 
 
 
Postavme školu v Africe
Postavme školu v Africe

Sbírka proběhne v roce
2013 už podesáté a staví se 14. škola! Děkujeme.

  kronika 2004  

  18. 12. 2004   |   Besídka   |   Lord Los Mlč

Besídka se stejně jako minulý rok odehrávala v jedné ze tříd na ZŠ U Santošky 1. Na plánu byla tři představení a tři nacvičovací hodiny každé skupiny. Jako první do školy nastoupili Kobry, už v 11.00 hodin. Od 12.00 zkoušeli Krahujci a od 13.00 vlčata a světlušky. Tudíž ve 14.00 hodiny začali přicházet i ostatní pozvaní, tedy rodiče, kamarádi a zbývající členové oddílu. První svou hru předvedli vlčata a světlušky. Jejich hra byla o loupežníkovi, který neměl žádné kamarády a tak, aby si užil Vánoce, ukradl dárky dětem a zvířátkům a nechtěl jim je vrátit. Nakonec se dětem společně se zvířátky povedlo dostat své dárky zpět a nakonec se i skamarádit s osamělým loupežníkem.

Po nich přišli se svou hrou Krahujci. Krahujčí hra byla o dvou návštěvnících ZOO a o tom, jak jsou vlastně zvířátka „obtěžována“ vězněním. V poslední kleci narazili na Santa Clause, též uvězněného v kleci. Po této scéně se celá hra uzavřela věcí, kterou jsem nazval „morální rap“. Vzhledem k tomu, že nám ale přes zbytečně hlasitou muziku údajně nebylo rozumět, rozhodl jsem se text umístit do tohoto zápisu:


Řehtačka:
Vidíte je lidičky,
Proto mají písničky,
Aby vám zarepovali
Andílek:
Kdykoliv to co chtějí
sdělit světu.
Koukněte se na ty otravy
co je baví, koukat se
na ty chudáky.
Piko:
Zavřené v ohradě
velkoměsta.
Co vám udělali,
že si zaslouží
dělat vám výstavu
pro vaše oči nenasytné
Lord Los Mlč:
Já kdybych byl takovéhle zvíře a viděl vás, zalez bych a čekal v díře, protože to co děláte vy, to se prostě nedělá!!!
Zebra:
Člověk by si ochočil
všechno, co není
na jeho úrovni.
Ale to, není správné
to se nedělá!!!
Ríša:
Zvířata taky potřebují
svojí svobodu,
Jako máte vy,
proč je tedy chytáte a
sluhy a guláš z nich děláte…

Nakonec se předváděli Kobry. Jejich scénka byla mixem několika částí ze Starých řeckých bájí a pověstí. Základem byla Trojská válka, ale celé v Kobřím podání, takže si to jistě vy, co jste tuto hru neviděli, umíte představit.

Všechny scénky se podle mě docela povedly a stály za shlédnutí.

Dalším programem, který všechny čekal byla soutěž o nejlepší cukroví. Celou soutěž nesobecky vyhrálo cukroví Kaskiů, i když je tato výhra zpochybnitelná, protože se pan Kaski nenápadně propašoval do poroty. Asi Kaskiům chyběla doma kuchařská čepice, která byla hlavní výhrou této soutěže.

A nakonec promítnul Láďa přes projektor prezentaci fotek shrnující naši činnost po celý rok. Potom se všichni pomalu sebrali, rodiče odešli, ostatní uklidili třídu, ukradli nějaké paní učitelce její vestu a já dal klíč do kapsy tak, že jsem ho našel až po dvou dnech, když mi někde vypadnul.

To ale ještě nebyl úplný konec. Vzhledem k tomu, že Kulan nebyl schopen zajistit napuštění Čertovky, museli jsme lodičky tentokrát pustit odjinud. Proto jsme je pouštěli ze severního cípu Střeleckého ostrova. Na toto ukončení dne se měl každý dopravit sám, sraz byl v 18.00. Dokonce se ještě dostavilo i několik rodičů. Za zmínku stojí plavba Kobří paralodě, která se ihned po vypuštění potopila do hlubin Vltavy a podává pravidelná hlášení o stavu dna. Pak jsme ještě zazpívali pár písniček a vydali se promrzlí a šťastní definitivně k domovům.

[ akce Vánoční besídka | publikováno 23. 8. 2005 ]

[  úvod  |  akce  |  kronika  |  pro rodiče  |  oddíly  ]
Aktualizováno průběžně vedením.
© Laddobar studio 2003–2015